Zadej v košíku kód Jaro24 a ušetři 15% na náušnice, řetízky, náhrdelníky a přívěsky !!!

Jak vybrat správnou délku řetízku

Při nákupu dámského či pánského řetízku, je důležité vybrat správnou délku. Ta se odvíjí i podle toho, na co plánujete řetízek použít. Zda k samostatnému nošení nebo nošení řetízku s přívěskem jako náhrdelník. Každý má však svůj osobitý styl a vyhovuje mu něco jiného.

Dětské velikosti řetízků jsou 36 – 38 cm. Nejčastěji volenou délkou pro dámy je 45 cm. Obecně lze říci, že štíhlejší ženy volí délku 42 – 45 cm a silnější ženy volí řetízky 50 – 55 cm dlouhé. Pánské řetízky se pohybují v délkách od 50 – 60 cm.

Obecně platí, že váha řetízku by měla být alespoň stejná nebo větší, než je hmotnost přívěsku, který chcete na tento řetízek zavěsit.

Níže můžete vidět různé délky řetízků. Figurína na obrázku má obvod krku 36 cm.

Jak vybrat správnou délku řetízku?

Figurína s několika délkami řetízků

36 až 38 cm – dětské velikosti

40 až 45 cm – nošení těsně pod krkem

50 až 55 cm – delší, vhodné na nošení k oblečení s výraznějším dekoltem

60 cm a více – dlouhé řetízky, které se většinou nosí bez přívěsků nebo v kombinaci s dalšími řetízky

Jaký krk máte?

Ke změření Vašeho obvodu krku je nejlepší použít krejčovský metr. K naměřenému číslu přičtěte 5 až 10 cm a takto Vám vyjde ideální délka řetízku, který je vhodný pro Váš krk. Pokud si stále nejste jisti správnou délkou řetízku, změřte si délku pomocí provázku, který si dáte na krk a uvidíte, jaká velikost řetízku je pro Vás pohodlnější a více Vám vyhovuje.

Pokud řetízek kupujete jako dárek, mějte stále na paměti, že tělesnou konstrukci má každý odlišnou, takže šperk může vypadat jinak na vás a jinak na tom, komu ho chcete darovat. Kritériem pro výběr řetízku by neměla být pouze délka, ale i podle toho, k jaké příležitosti nebo oblečení ho chcete použít.

Podívejte se na naší širokou nabídku řetízků, ze které si určitě vyberete!