Při nákupu dámského či pánského řetízku, je důležité vybrat správnou délku. Ta se odvíjí i podle toho, na co plánujete řetízek použít. Zda k samostatnému nošení nebo nošení řetízku s přívěskem jako náhrdelník. Každý má však svůj osobitý styl a vyhovuje mu něco jiného.

Dětské velikosti řetízků jsou 36 – 38 cm. Nejčastěji volenou délkou pro dámy je 45 cm. Obecně lze říci, že štíhlejší ženy volí délku 42 – 45 cm a silnější ženy volí řetízky 50 – 55 cm dlouhé. Pánské řetízky se pohybují v délkách od 50 – 60 cm.

Níže můžete vidět různé délky zlatých řetízků. Figurína na obrázku má obvod krku 36 cm.

Figurína se zlatými řetízky o délce 38, 42, 45, 50 a 55 cm

36 až 38 cm – dětské velikosti

40 až 45 cm – nošení těsně pod krkem

50 až 55 cm – delší, vhodné na nošení k oblečení s výraznějším dekoltem

60 cm a více – dlouhé řetízky, které se většinou nosí bez přívěsků nebo v kombinaci s dalšími řetízky

Jak správně změřit obvod krku?

Ke změření Vašeho obvodu krku je nejlepší použít krejčovský metr. K naměřenému číslu přičtěte 5 až 10 cm a takto Vám vyjde ideální délka řetízku, který je vhodný pro Váš krk. Pokud si stále nejste jisti správnou délkou řetízku, změřte si délku pomocí provázku, který si dáte na krk a uvidíte, jaká velikost řetízku je pro Vás pohodlnější a více Vám vyhovuje.

Pokud řetízek kupujete jako dárek, mějte stále na paměti, že tělesnou konstrukci má každý odlišnou, takže šperk může vypadat jinak na vás a jinak na tom, komu ho chcete darovat. Kritériem pro výběr řetízku by neměla být pouze délka, ale i podle toho, k jaké příležitosti nebo oblečení ho chcete použít.

Podívejte se na naši širokou nabídku zlatých řetízků, ze které si určitě vyberete!